Kladno

18.04.2015 14:26

Dnešní zápas jsme sehráli v sobotu na půdě soupeře z Kladna. Začátek utkání nenasvědčoval konečnému výsledku. Soupeř byl houževnatý, notně motivován hlasitým projevem svého trenéra a snažil se o velmi jednoduchou, nic méně účinnou kombinaci. Naopak jsme mi to soupeři velice zjednodušovali. Hlavně tím, že jsme hřiště ,,zúžili" na rozměr šíře vápna a špatným krytím míče. Do patnácté minuty skoro vyrovnané utkání bez větších šancí. Po mé intervenci z lavičky přešli kluci do přesnější kombinace a hlavně roztáhli hru na celou šíři hřiště a najednou bylo místo pro vytvoření krásných šancí a následně i gólů. Za zbývajících 20 min. prvního poločasu si kluci vytvořili 11 velmi dobrých příležitostí a dali z toho pět gólů. Co nešlo prvních patnáct minut, najednou za dvacet jako by chtěli dohnat a soupeř nevěděl kam dříve skočit. První gól dal v 15 min Bíba, druhý přidal střelou z vápna Matějka, při třetím byl ve vápně pozorný Kovář, na 0:4 dal po pěkném průniku a kličce brankáři Sýkora a poločasový výsledek uzavřel po rohovém kopu Nejedlý. Poločas 0:5. Jak jsme skončili první, tak jsme začali druhý a Bíba během pěti minut zvýšil na 0:7. Vzápětí se trefil Rešl 0:8. To už opět byli na hřišti i mladší kluci a nadále se zapojili plynule do vývoje utkání. V 50 min. dal Krejča na 0:9 a v 60 min. uzavřel skóre Sýkora 0:10.

Po patnácti minutách jsem takovýto průběh nečekal. Ale nutno dodat, že od chvíle kdy kluci začali hrát to, co umějí, nebylo pochyb o vývoji utkání. Mě opět těší, že si zahráli všichni a dnes i předvedená hra. Některé akce /a to i ty co neskončili gólem/ byli opravdu hezké. Ale musíme takto hrát od první minuty. Příště by se nám to nemuselo vyplatit.