První MU mladšího dorostu

23.08.2015 17:26

V sobotu 22.8.2015 jsme sehráli první mistrovské utkání v nové sezóně. Poskočili jsme o kategorii výše a to do mladšího dorostu. V prvním utkání nás čekal soupeř na jehož půdě jsme v jarní části, ještě jako žáci , prohráli 1:0 - SK Rakovník. Druhým faktorem bylo, že jsme končili soustředění a kluci toho měli,,asi" dost. Ale k zápasu. Úvod se nám moc nevydařil, byli jsme pasivní a spíše vyčkávali co soupeř. Z toho ale pramění často chyby. Tu již v 7 minutě udělali kluci v rozehrávce. Konkrétně Kovařík přihrál soupeři přímo na nohu a ten postupoval sám na branku. Včas se vráli Jery, ale požár uhasil jen za cenu faulu. A jelikož to bylo již ve vápně rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten domácí ale neproměnili. To byl možná budíček a začali jsme hrát i dopředu. A jak se říká nedáš dostaneš, mohl po rychlé akci vstřelit gól Lisner, jenže na poslední chvíli si míč ukopl a dobře vybíhající brankář jeho snahu ukončil. Po té se začal hrát aktivní fotbal na obou stranách. Z toho vybočil frustrující a pro mě nepochopitelný zákrok domácího hráče, kdy nejen slovně, ale i fyzicky napadl Honzu Kováře. Byla z toho ale ,,pouze" žlutá karta. Spíše než ta, mě ale zarazila reakce domácích trenérů a ostatních /přišlo mi, že s tím spíše souhlasí, než odsuzují/. Tohle do fotbalu opravdu nepatří. V tu dobu jsme měli malinko navrh a škoda některých situací, které jsme mohli řešit lépe. Bohužel jsme v 25 minutě špatně a pozdě na velkém vápně dostoupili hráče domácích a ten, i když se štěstím dal vedoucí gól 1:0. Kluci se snažili a šance Kováře, střela Jeryho nebo Sýkorky volali po gólu. Ten přišel až před koncem poločasu kdy se ve vápně nejlépe orientoval Bíba a srovnal na poločasový stav 1:1. V kabině byla vidět na klukách únava, ale zároveň odhodlání se poprat o první body. To se ukázolo ve druhém poločase kdy jsme aktivní hrou soupeři nedovolili prakticky žádnou šanci a s nakopávanými míči si obrana poradila. Naopak mi jsme hrozili rychlým přechodem do útoku / čož kluky stálo zbytky sil/ a vytvářeli si šance. A aktivita se vyplatila ve 30 minutě kdy opět po dobré práci všech ve středu hřiště utekl Bíba a s přehledem zakončil 1:2. Domácí se pak pokoušeli o vyrovnání, ale pozorná obrana jim nic než nakopávané míče nedovolila. Naopak po dobrém napadání utekl Lisner a bylo 1:3.

Kluci za dnešní zápas zaslouží absolutórium. Není hráč u kterého bych viděl, že neodevzdal všechno. I když již opravdu někteří nemohli, ale.... :-) :-) TO BYLA ALE KRÁSNÁ SOBOTA. Věřím, že to nebylo ojedinělé a že na svůj velmi dobrý výkon naváží hned ten další.