SK Slaný

27.04.2015 00:00

Dnes jsme si konečně po několika zápasech zahráli soutěžní fotbal s rovnocenným soupeřem. Sehráli povedené utkání na domácí půdě s naším tradičním soupeřem ze Slaného. Zápas začal v naší režii a do 10. minuty jsme měli dvě velké šance, ale zase nedali. Pak se hra sice trochu vyrovnala a soupeř začal být aktivní, ale v 15 minutě dal z přímého volného kopu gól Krejča. Matěj velmi dobře zahrál míč na zadní tyč a nikým netečován zapadl do branky. Chvíli se hrálo jen ve středu hřiště a oba týmy si vypomáhali nákopy za obranu. V 28 minutě předvedli kluci opět krásně rozehranou standartku a po uvolnění Kuby Nejedlého přišel naprosto přesný míč do volného prostoru v šestnáctce, kde si naběhl Bíba a dal hlavou na 2:0. Nadále to byl vcelku vyrovnaný duel, kdy se hra přelévala ze strany na stranu. Mírný tlak a více ze hry jsme měli my.  Ale do poločasu se již stav nezměnil. Za první poločas jsem neměl co klukům vysloveně vytknout. / I když…:-) / Vstup do druhé půle se nám také vydařil a opět po standardní situaci jsme mohli přidat třetí gól. Bohužel byl Bíba netrpělivý a zahrál dříve, než stihl rozhodčí písknout a gól neplatil. Nic méně zahrál to velmi dobře a je škoda že se o tento hezký gól připravil. Z následného opakování Krejča přestřelil. Potom jsme začali být až moc pasivní a ztráceli zbytečně míče. A to se také 10 minut před koncem projevilo snížením na 2:1, kdy soupeř využil naší liknavosti v rozehrávce. Hosté pak vrhli vše do útoku a mohli i v poslední minutě zápasu vyrovnat. Kdy po nedůrazu v našem vápně jsme měli i štěstí. S trenéry jsem se shodl, že to byl kvalitní zápas z obou stran, kde nehrálo jen jedno mužstvo. Dle průběhu utkání si myslím, že naše vítězství je zasloužené, že jsme hlavně v prvním poločase byli lepší. Negativem je již v 18 minutě odstoupení pro zranění Jirky Rešla.