Hodnocení sezóny a výhled do budoucna

20.07.2011 10:40

Blíží se nám start nové sezóny, tak pojďme zhodnit tu minulou a podívat se i na to, co nás čeká.

Nejdříve tedy závěr sezóny, který byl pro nás celé jaro jako na houpačce. K trenérově spokojenosti kluci vyhráli okresní přebor a vybojovali si účast na krajském finále.

Těžší turnaje se nám však pořád dlouhodobě tolik nedaří, nejméně vyvedené byly ty dva poslední - Zličín a Kolín. To si budeme pamatovat dlouho všichni.

Co se týká trénování, docházka je opravdu velmi dobrá, horší je to pak už s chováním na nich. Kluci rostou a díky tomu už trošku "klackovatí" a získat si jejich pozornost, donutit je k tomu, aby se soustředili a dělali cvičení pořádně je občas velmi těžké. O tom si budeme na soustředění muset i trochu více popovídat. Pokud kluci nebudou trénovat naplno, pak budou turnaje a zápasy vypadat jako ty výše zmíněné.

Přesto je na místě klukům velké poděkování, za to, že je fotbal baví a za to, že po dlouhé době vybojovali titul okresního přeborníka pro náš klub. Už pár let se to nikomu nepovedlo. Díky patří i rodičům, kteří kluky podporují a nebýt jich, rozhodně bychom spoustu věcí nedokázali. Pomáhají totiž i chodu týmu, ať už jde o dopravu nebo další věci.

Příští sezónu nás čeká soutěž mladších žáků a po dlouhém váhání jsme se rozhodli přihlásit hned dva týmy. Vede nás k tomu několik důvodů:

  • je nás dost. Vlastně už nás bude 20, protože ke klukům se v závěru připojili tři hráči a vrací se po roce (to je pro všechny hodně milá novinka) Radek "Major" Novák. Novou sezonu s námi začne i nováček, který se přistěhoval z Teplic. Takové množství hráčů je na jeden tým, který hraje 7 + 1 moc.
  • chceme, aby všichni hodně hráli. Nově budeme hrát už jen jednotlivé zápasy (2 x 35min), a nejsme si jistí, jak by vypadalo střídání a vytíženost jednotlivých kluků. Mohlo by se stát, že by odehráli pár minutek, což jim nedá rozhodně nic.
  • kvalita musí růst. A to nejde bez hraní zápasů, velkého vytížení, nikoliv jen pár minut na dostřídání. Pomůžeme i mladším týmům - ze starší přípravky nám budou pravidelně 2 - 3 hráči chodit pomáhat, aby se otrkali.

Tyto důvody nás přesvědčili a věříme, že to pomůže všem klukům. V praxi to bude znamenat to, že vytvoříme dva týmy, které budou příští sezónu hrát okresní přebor - říkejme jim, podle našich barev, modří a bíli. Tréninky, jiné turnaje a další související akce budou všichni absolvovat společně. Pouze zápasy okresního přeboru odehrají ve dvou různých týmech.

O rozdělení do týmů se rozhodne během soustředění. 

Poslední věc - hrací časy zápasů. Budou dva - venkovní zápasy budou kluci hrát v pátek od 17.30 (později na podzim se čas posouvá na 17.00). Domácí zápasy budou hrát oba týmy společně (každý na jedné půlce hřiště) a to v sobotu od 12.30. Rozlosování zveřejníme po víkendu.

—————

Zpět