Letní soustředění – to nejlepší, které jsme zažili

22.08.2012 10:54

Soustředění po loňské zkušenosti s „kvalitou“ ubytování v Klatovech jsme vzali vážně a už během jara jsme si ubytování, hřiště i místní Rožmberskou hospůdku (kde jsme měli objednané jídlo) osobně prověřili.

Proto nás nové buňky se sprchou v každé z nich nepřekvapili. Bylo to asi to nejlepší ubytování, které jsme doposud měli (možná mimo podzimní soustředění v Rakovníku).

I hřiště bylo výstavní, trávník, který byl tak kvalitní, že možná v celém berounském okrese takový nenajdete, stejně tak i nová umělka. Prostředí tedy skvělé a na místě je poděkování místnímu oddílu FK Stará Hlína – jmenovitě pánům Hrubému a Blaskovi. Díky patří i celému personálu Rožmberské hospůdky v čele s panem Němcem. Nelze než doporučit.

Samotné soustředění lze rozdělit na dvě části. V té první jsme se soustředili na nabírání kondice a kluci toho měli opravdu plné zuby. I ti, kteří již předtím absolvovali soustředění s Berounem. Společně s naším týmem totiž s námi ještě jeli i Dan Lukáč, Petr Kott a dva další staří známí Dušan Matějka a Honza Bíba. To se nám hodilo, protože kvalita tréninku se zvedla.

Od středy jsme pak makali na fotbalových kombinacích a dynamice/rychlosti. Trénink jsme měli, abychom kluky více zabavili, většinou třífázový. Dvakrát denně na hřišti a kromě toho také téměř každý den jízdu na kole. Třeboňsko je pro to opravdu ideální.

Předposlední den jsme si zahráli přátelské utkání s Lomnicí, která vyhrála krajskou soutěž, a její tým byl fyzicky velmi vyspělý. Přesto jsme minimálně v první části byli vyrovnaným soupeřem. O tom vice v samostatném článku.

Poslední den pak byl ve znamení delšího výletu na kole spojeném se zmrzlinovou přestávkou a dlouhým fotbalem všech, kteří na soustředění byli. Zaujetí pro hru mělo pak za následek to, že domů jsme dorazili až kolem půl desáté večer.

Byl to skvělý týden a děkuju všem klukům, Káje, Majdě, Pétě a Radce, ale take Milanovi a Dušanovi, kteří s name strávili vice času než jsme všichni čekali. Velký speciální dík pak patří Fuldovi a Zdenkovi Kovářovi. Nebýt jich, soustředění by nebylo tak skvělé, jak nakonec bylo.

Fotky ze soustředění naleznete po kliknutí zde.

—————

Zpět