Poslední vystoupení ve starší přípravce se vydařilo

30.05.2011 09:45

Kluci o víkendu končili své čtyřleté působení v kategorii starších přípravek finálovým turnajem okresního přeboru v Hořovicích. Všichni jsme ji přáli, aby se rozloučili úspěchem a povedlo se. Díky velmi kolektivnímu výkonu a nasazení prošli turnaje bez ztráty bodu a stali se na rozloučenou okresními přeborníky.

Turnaj ukázal, že pokud spolu hrají nejlepší týmy na okrese, tak je fotbal hned napínavější a především to klukům něco dá. Myslím, že podobně se na to dívali i trenéři ostatních týmů. Pro příští rok to bude určitě chtít organizační změny - i když nás se to už týkat nebude.

Ale jak tedy šel turnaj...

FK Králův Dvůr - FK Olympie Zdice 2 : 1

Kluci na začátek turnaje dostali soupeře z druhé skupiny, kterého jsme vlastně vůbec neznali. Malí cábelíci tentokrát hráli hned od začátku, přestože po chybě v obraně a následnému zaváhání brankáře prohrávali 0 : 1. Nenechali se zlomit a soustředěnou hrou výsledek otočili a získali první body. Těžký začátek.

FK Králův Dvůr - Hostomice 2 : 0

V tomto zápase kluci nedostali gól, ale soupeř hrozil z brejků a několik šancí se obraně a gólmanovi podařilo zažehnat jen velmi těžko. Brejky však byly opravdu jediné nebezpečí. Útočníci ostřelovali soupeřovu branku dlouho a měli velkou smůlu na tyče, břevna a obětavé zákroky soupeře. Nakonec však dva góly vstřelili a získali druhé vítězství.

FK Králův Dvůr - ČL-U Beroun B 3 : 0

Třetím soupeřem byl nám dobře známé béčko Berouna. To se na jaře trápí a i tento zápas ukázal, že loňské napínavé souboje momentálně nejsou na pořadu dne. Začali hrát v podstatě na jediného hráče a útočníka, který nikomu nenahrává a ten nás sám prostě porazit nemůže. Zasloužená a jasná výhra.

FK Králův Dvůr - ČL-U Beroun C 4 : 0

Nejmladší soupeř z Berouna nás tentokrát nepozlobil a výsledek byl jasný. Tady však chci moc gratulovat rivalům z Berouna, za jejich celkové třetí místo. Přihlásit mladší přípravku o kategorii výš se ukázal správný a malým lvíčatům to velmi pomohlo.

FK Králův Dvůr - FK Hořovicko 2 : 1

Poslední zápas byl jakýmsi finále. Vítězství totiž zaručovalo oběma týmům titul okresního přeborníka. Vždycky tvrdím, že nejde o výsledky, ale o hru. A kluci mi udělali velkou radost. Prohrávali o poločase 0 : 1 po střele pod břevno, kde náš brankář úplně nevyskočil. V druhé polovině se však ukázali jako správný tým. Hráli kolektivně, nikdo se nesnažil strhnout vše na sebe, ale kombinací a soustředěným tlakem nakonec zápas obrátili a vyhráli. Hořovičtí byl pro nás skvělý soupeř a takových zápasů potřebujeme víc.

Poř. Tým Z V R P Skóre Body
1. FK Králův Dvůr 5 5 0 0 13 : 2 15
2. FK Hořovicko 5 3 0 2 6 : 6 9
3. ČL-U Beorun C 5 2 0 3 6 : 11 6
4. FK Olympie Zdice 5 2 0 2 6 : 7 6
5. Hostomice 5 1 1 3 6 : 7 4
6. ČL-U Beroun B 5 1 1 3 4 : 8 4

Hodnocení jednotlivých hráčů si můžete přečíst po kliknutí zde.

Protože to byl poslední letošní okresní turnaj, tak krátké shrnutí. Kluci celý rok neprohráli, ve 45 zápasech dostali 22 gólů a naopak 203 jich dali. Na nich se podílel v podstatě celý tým. Tudíž vítězství zasloužené a jasné.

Důležitější však je, že se nám začíná vyrovnávat tým i herně. Mladší a méně vyhraní kluci hrajou více a lépe, to mimo jiné pomohlo i ve finále, kdy se krásně všichni doplňovali.

Velký obrázek najdete po kliknutí zde.

—————

Zpět