Tragický začátek sezóny

29.08.2010 10:11

Kluci vyjeli na svůj první turnaj do Loun. Krásné prostředí a velmi silně obsazené turnaj sliboval příjemnou sobotu. I přes nijak hezké počasí, kvůli kterému se nakonec zápasy o umístění musely odehrát na umělé trávě.

Bohužel, klukům se turnaj vůbec nepovedl. Jejich hra neměla s fotbalem moc společného - chybělo nasazení, přihrávky, pohyb. I když soupeři byli z větších a silnějších klubů, tak je vidět, že na tréninku se kluci musí soustředit na přesnost přihrávek a pohyb po odehrání míče. Hodnocení jednotlivých kluků najdete zde.

Ale jak celý turnaj běžel...

FK Králův Dvůr - FK Baník Sokolov 1 : 5

První minuty zápasu byly jasně v naší režii. Dostali jsme se do vedení, brankář nás podržel několika dobrými zákroky. I když soupeř vyrovnal, vypadalo to, že se bez problémů vrátíme do vedení. A pak to přišlo - soupeř začal hrát rychleji a naši kluci nestíhali. Přesvědčivé vítězství soupeře mohlo být ještě mnohem vyšší.

FK Králův Dvůr - Tatran Rakovník 2 : 7

Nám asi nejvíc známý soupeř na turnaji, s kterým hrajeme vyrovnané zápasy, nás přejel stejně jako ten předchozí. Rychle vedl, po individuálních chybách obrany a laxním přístupu brankáře, a kluci jen dotahovali. Chvíli to vypadalo na zdramatizování, ale soupeř jen přidal na tempu a nastřílel další góly.

FK Králův Dvůr - FK Louny 1 : 6

Soupeř nedovolil naším klukům nic, oni se ani o žádnou hru nepokusili a další debakl byl nasnadě.

FK Králův Dvůr - AC Sparta Praha 2001 2 : 5

Soupeř viděl jaké příděly dostáváme, takže si dovolil vyhnat svého brankáře hluboko do pole. Díky tomu jsme vstřelili dva góly. Přesto kluci poprvé na turnaji zabojovali a dlouho bojovali. Stačilo na pár minut polevit a soupeř, který i tak kontroloval hru, trestal.

FK Králův Dvůr - FK Baník Most 1 : 0

Soupeř, který ve druhé skupině také skončil bez bodu. Zápas byl celou dobu vyrovnaný a našim hráčům se podařilo vstřelit gól pár minut před koncem. Bylo to jediné utkání, které kluci vyhráli - také díky zvýšenému nasazení.

Kdyby kluci odevzdali to, co například na finálovém turnaji okresu, mohli jsme pomýšlet na lepší výsledek. Vzhledem k tomu, že však vypadali, že je fotbal ani nebaví, tak lepší výsledek než celkově 9. místo nemohli čekat.

—————

Zpět