Turnaj na Zličíně byl jak horská dráha - nahoru dolů

16.06.2011 08:55

Minulou neděli kluci odehráli, což je s podivem, po dlouhé době turnaj v děšti. Nějak se nám ošklivé počasí vyhýbá. Ale podle výkonů kluků na turnaji by snad bylo lepší, kdyby pršelo celou dobu. Za deště hráli opravdu dobře. Jak přestalo, výkon šel rapidně dolů, i když to samozřejmě nebylo počasím.

I přes déšť byl zličínský turnaj jeden z nejhezčích, který jsme hráli. Skvělá organizace a zázemí tak dala na nepřízeň počasí zapomenout. Díky pořadatelům. Ještě je potřeba říci, že většina týmů byla ročník narození 2001 a mladší.

Ale zpět k turnaji. První půlku turnaje kluci odehráli výborně, pak přišla první porážka a výkon šel rapidně dolů, v podstatě až na dno. Takže v první části velká pochvala, na druhou je potřeba hodně rychle zapomenout - tedy spíše se poučit.

Tak se podívejme na jednotlivé zápasy.

FK Králův Dvůr - FK Kolín 3 : 1

Kluci začali výborně, protihráče v podstatě nepustili do hry a po celou dobu opravdu makali, s místy opravdu velmi pěknými kombinacemi. Přesto byl ve hře i brankář (jaká radost pro něj, oproti okresnímu přeboru). 

FK Králův Dvůr - FK Pardubice 1 : 0

Velmi vyrovnaný zápas, kde oba týmy podrželi brankáři. Naši kluci bojovali až do konce a díky tomu zvítězili, když v poslední akci zápasu krásná přihrávka do ulice útočníkovi umožnila skórovat.

FK Králův Dvůr - AFK Chrudim 1 : 1

Soupeř nás trochu přehrával, ale nedařilo se mu skórovat i přes několik šancí - branku netrefoval a dvakrát nastřelil tyč. Remíza tedy mírně nespravedlivá z pohledu šancí, ale kluci opět předváděli pěkný výkon.

FK Králův Dvůr - FK Baumit Jablonec n. Nisou 1 : 3

Nejdříve to vypadalo, že budeme lepší týmem. I jsme vedli. Soupeř však nesklopil hlavu, postupně získal převahu a vše zúročil i góly.

FK Králův Dvůr - FK Pěnčín - Turnov 0 : 3

Totálně nepovedené utkání, řekl bych, že ani ne díky soupeři, ale především kvůli odchozenému utkání ze strany kluků. Těžko říct, co způsobilo zlom, ale rozdíl proti předchozím zápasům byl obrovský. Soupeř tedy toho využil a v klidu nás porazil.

FK Králův Dvůr - FC Zličín 0 : 1

Utkání k nekoukání z obou stran. Pochvalu zaslouží obrana, která velmi dobře ubránila jinak asi nejšikovnějšího útočníka (dívku) na turnaji. Ale do šancí jsme se nedostali. Soupeř pak šťastně chvíli před koncem vstřelil vítězný gól z dálky pod břevno.

FK Králův Dvůr - Forward One Děčín 1 : 1

Nejmladší tým na turnaji získal jediný bod, v zápase s námi. Kluci nebyli schopní dát více jak jednu branku a po chybě v obraně pak jednu náhodnou inkasovali. Společně se zápasem s Turnovem výkon, který se ani nedá hodnotit.

Individuální hodnocení kluků najdete po kliknutí zde.

Malá douška na závěr - tyto turnaje slouží především k tomu, aby kluci hráli a ze hry se učili. Na tréninku se totiž herní situaci napodobit nedají. Takže tyto turnaje hrajeme opravdu především kvůli hře. Nikoliv pro vítězství. 

Fotbal je většinou hra nespravedlivá, nikdy nebudou všichni spokojení. Ale přejte klukům radost z dobré hry a ze hry vůbec, nikoliv z toho jestli máme o dva body více či méně. Důvěra v ty, kteří třeba občas udělají víc chyb nebo se neprosadí tak často jako jiní, se nám brzo vrátí. Například až kluků místo osmi bude na hřišti jedenáct. 

Především rodiče by na to měli myslet!

—————

Zpět