Velmi pěkná hra v Žatci

14.02.2011 08:55

Už podruhé jsme zavítali na Blšanský pohár do Žatce. Myslím, že i soupeři byli přesně takoví, které naši kluci potřebují.

Od začátku turnaje jsme naše cábelíky snažili dotlačit k tomu, aby aktivně napadali a po odehrání míče nezůstávali stát. Tentokrát jim to v hlavě asi zůstalo a hra podle toho vypadala. Celkově sice skončili na pátém místě, ale za týmový výkon a souhru mají jedničku. Individuální hodnocení pak najdete zde.

Jak šel turnaj...

FK Králův Dvůr - TJ Tatran Podbořany 2 : 1

Kluci soupeře přehrávali, ale nedokázali dát z několika šancí gól. Naopak soupeř byl efektivní a dokázal z ojedinělé příležitosti skórovat. Naši hráči však nesklopili hlavy a dokázali zápas otočit.

FK Králův Dvůr - ABC Braník 1 : 1

Druhý zápas také nevypadal z naší strany špatně, ale tentokrát se více ukázala naše slabina - kluci se hrozně natrápí, než dají gól. I proto vyrovnané střetnutí skončilo spravedlivou remízou.

FK Králův Dvůr - SK Kladno 3 : 7

Tenhle zápas vypadal na začátku lépe než dopadl. Kluci vedli postupně 1 : 0 a 2 : 1, ale pak po indivudálních chybách převzal hru soupeř. Nutno říci, že zřejmě nejrychleji hrající a kombinující tým na turnaji pak velmi snadno vstřelil další góly a byl z toho debakl.

FK Králův Dvůr - FK Siad Souš 1 : 1

Po předchozím nepovedeném utkání kluci zvedli hlavy a opět začali hrát aktivně. Remíza byla výsledkem několika neproměněných šancí. Soupeř vyrovnal střelou z dálky.

FK Králův Dvůr - FK Chmel Blšany 1 : 2

Z velmi subjektivního pohledu bych řekl, že nejnapínavější utkání na turnaji. Naši kluci velmi dobře hrající Blšany zmáčkli na jejich polovině. Z dobře rozehraného rohu vedli 1 : 0 a dál nepolevovali v tlaku. Soupeř se také dostal do šancí, ale měl smůlu a nedařilo se mu trefit branku. Nakonec však před koncem po chybě obránce dokázal srovnat a pár vteřin před závěrečným hvizdem dokonce strhnout vítězství na svou stranu. Kluci však zaslouží velkou pochvalu.

FK Králův Dvůr - FK Junior Děčín 1 : 1

Vyrovnané utkání, kde soupeř vedl, ale po faulu jednoho z jejich obránců naši kluci zápas z penalty vyrovnali. Tady jen připomínka k rozhodčím - po celý turnaj byli hodně zvláštní. Nefotbalové zákroky nepískali, naopak některé jiné pramenící ze hry trestali. Trenéři z Děčína po nesmyslně odpískaném zákroku jejich brankáře na našeho útočníka psychicky nevydrželi a hodně hlasitě protestovali. Zápas pak tím byl trochu poznamenán, ale remíza byla spravedlivá.

Přesto děkujeme pořadatelům za velmi hezký turnaj a budeme se těšit, že nás pozvou i příští rok.

—————

Zpět